Slávne Slovanistky dali lekciu našim Bánovčankám

V II. kole Slovenského pohára 17.10. 2015 na futbalovom ihrisku v Miezgovciach jasne dominovali hostky: ŽFK  - Slovan   0:9 (0:6).

Po víťazstve hráčok ŽFK v Čáke 1:3,  bol   los k našim hráčkam nemilostný a prisúdili im niekoľko- násobného majstra SR a taktiež víťaza Slovenského pohára  hráčky Slovana Bratislava.  Hostky nezostali dlžné svojej povesti a domáce hráčky  (pozn. ktorým v súčasnej dobe patrí druhá priečka II. ligy Západ) vôbec nešetrili a už po I. polčase vyhrávali 0:6. Futbalový gólostroj začal už v 4´ po dosť prísne nariadenej penalte najlepšou slovenskou hráčkou  za rok 2012 Petrou Čopíkovou. Postupne sa k nej pridali aj  Švecová, Kovalová, Fatulová a Nižňanská.

V jednoznačnom zápase po prestávke pridali ďalšie svoje góly Čopíková, ktorá tak zavŕšila strelecký účet hetrikom, ako aj  Nižňaská a Kovalová a upravili tak na konečných 0:9.  A hoci domácim hráčkam nemožno uprieť bojovnosť, futbalovo na súčasného lídra I. ligy nestačili.  Zápas poznačilo aj nepríjemné zranenie najlepšej domácej hráčky a kapitánky Soni Škvareninovej v 60´ zápasu, ktorá po zbytočne dohranom súboji hostky musela opustiť ihrisko na nosidlách. Inak celkom korektný zápas pred peknou diváckou návštevou 150 divákov viedla rozhodcovská dvojica Hrabaj a Sliepka.