Spartakovci zakopli u horúceho kandidáta na postup

Bánovský Spartak hral v novej futbalovej sezóne (4. liga)  na pôde horúceho kandidáta na postup Trenčianskych Teplíc. Po víťaznej generálke vo Veľkých Uherciach (3:1) chceli Bánovčania 9. augusta o 17.00 hod. v Tepliciach bodovať.

Po úvodnom hvizde rozhodcu Chleba začali Spartakovci v svižnom tempe. Až do 20. min. zápasu to vyzeralo - ako na šachovnici. Hralo sa v strede poľa prevažne medzi šestnástkami. Obrana hostí nepúšťala domácich do žiadnej gólovej šance.

V 21. min. sa bánovský hráč Svatík ocitol v dobrej šanci - no spoza šestnástky mieril nad bránu. O 10. min ho takisto napodobnil strelou spoza šestnástky Kosiba. V 41. min. sa Spartakovci mohli ujať vedenia po krásnej strele Svatíka spoza hranice veľkého vápna.

Bánovce pôsobili prvý polčas futbalovejšie, čo na bývalých prvoligových hráčov domáceho mužstva (Bubenka, Ančica, Jambora a Ševelu)  - platilo. Po 45. min. odchádzali celky do kabín za nerozhodného stavu 0:0. Bánovčania mali na začiatku druhého polčasu po hrubých chybách obrancov - nešťastný vstup. V 47. min. strelil hosťujúcemu mužstvu prvý gól v zápase Jančovič - 1:0.

O minútu pridal druhý Bretschneider a zvýšil na 2:0. V 66. min. upravil stav stretnutia na 3:0 domáci Paška. O 5. min. nato v 71. min. znížili Bánovčania gólom Gajdošíka na 3:1. V 84. min. zvýšil na 4:1 Jambor. Skóre zápasu uzavrel v 89. min. svojim druhým gólom v zápase Bretschneider - 5:1.

................................................................................................................................................

Výsledok: Slovan Trenčianske Teplice - Spartak Bánovce nad Bebravou 5:1 (0:0)

SPARTAK Bánovce nad Bebravou: Grman – Poštrk  (77. min. Minárik) Škultéty, Szabó, Mrocek - Šiko, Kosiba, Gajdošík, Líška (64 min. Bodocký) – Svatík Olej; tréner Stanislav Ďuriš;

Slovan Trenčianske Teplice: Kopčan - Krivda, Balocký, Jambor, Kopúň, Bubenko - Ševela, Jančovič, Paška (82. min Šebík) – Beňo (77. min Verchola), Ančic (33 min. Bretschneider); tréner - Martin Fabuš;

žltá karta: Spartak - Minárik, Svatík; červená karta: 82. min. Svatík;  pred 100 divákmi rozhodovali: Chlebo - Hogedϋš, Havran; delegát: Krnáč