ZŠ Partizánska medzi krajskou atletickou elitou

V mesiacoch máj a jún sa konali okresné a krajské kolá v atletike žiakov a žiačok základných škôl. Okresné zápolenie sa konalo v dňoch 21. a 22. mája 2015 v areáloch ZŠ Partizánska a ZŠ Komenského Bánovce n. B. V konkurencii škôl nášho okresu si suverénne počínali chlapci i dievčatá našej školy, keď s veľkým náskokom zvíťazili v súťažiach družstiev a vybojovali si postup na krajský šampionát.

Okrem toho sa žiačka ôsmeho ročníka, Danka Antalová stala najúspešnejšou atlétkou okresného. Tituly majster okresu si v jednotlivých vybojovali aj Petra Miháliková, Alexandra Ráciková, Miroslava Kováčiková, Branislav Piešťanský, Peter Hrebíček, Martin Sloviak a Vladimír Rusnák. Krajské kolo v atletike sa konalo dňa 04. júna 2015 v Dubnici nad Váhom.

Pretekov sa zúčastnilo v súťaži družstiev chlapcov i dievčat 9 najlepších škôl Trenčianskeho kraja a taktiež víťazi okresných kôl v jednotlivých disciplínach, ktorí neboli súčasťou víťazných družstiev okresných majstrov. Naša škola zaznamenala veľmi pekný úspech.

Pod vedením Mgr. Martina Slováka sme sa v súťaži družstiev chlapcov umiestnili na krásnom 2. mieste (počet bodov 871), pričom na víťazstvo nám chýbalo „len“ 19 bodov.Družstvo dievčat, ktoré viedla Mgr. Andrea Slováková sa v silnej konkurencii dokázalo umiestniť na 6. mieste (počet bodov 662).

Medzi jednotlivcami sa najviac darilo Vladimírovi Rusnákovi, ktorý si zo šampionátu odniesol striebornú (2. miesto vo vrhu guľou, výkon - 12,65 m) a bronzovú medailu (3. miesto v hode kriketovou loptičkou, výkon – 74,40 m) a Alexandre Rácikovej, ktorá získala bronz (3. miesto v hode kriketovou loptičkou – 56,60 m).

Do finálovej šestice sa podarilo prebojovať aj Martinovi Sloviakovi (5. miesto v behu na 60 m), Petrovi Hrebíčkovi (6. miesto v behu na 1000 m), Jurajovi Bočákovi (4. miesto v hode kriketovou loptičkou) a Petre Mihálikovej (6. miesto v behoch na 60 a 300 m ). Všetkým dievčatám a chlapcom srdečne gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu ZŠ Partizánska Bánovce nad Bebravou.